nový, neotřelý, jiný, světácký, nekonvenční, Svěží Gin

Tušíte, co držím v ruce?

Obvykle produkujeme láhve vycházející z léty ověřených postupů, receptur a zákonů. Zároveň ale tyhle konvence rádi bouráme a hledáme nové cesty. A proto vznikl Svěží. 

Jde si svou cestou, nepodléhá trendům. Děláme ho tak, jak nás baví, jak nám chutná. Bude mít roční šarže, nejspíš. Limitka to ale není – kolik budete chtít, tolik bude. Další rok si pak vymyslíme novou svěží recepturu. 

Jak zhmotnit pojem "svěží" ? Při hledání odpovědi na tuto otázku vznikl nápad vytvořit Projekt svěží, který bude podporovat neotřelé tvůrce, umělce, vědce, sportovce a další v tom, aby se svým svěžím přístupem ve své věci prorazili. Jak to dopadlo vidíte sami... 

Tak si nechte chutnat. S úctou Robert

Co je Projekt svěží?

Každý rok vybereme dva tahouny z řad tvůrců, umělců, sportovců, vědců, aktivistů a dalších, které finančně, materiálně a mediálně podpoříme v jejich snažení prorazit svojí novou, neotřelou svěží cestou. A my vám pak prostřednictvím tvorby, aktivity a příběhů těchto individualit budeme zhmotňovat hodnoty Svěžího Ginu, který bude vznikat v ročníkových šaržích. Vždy s novou recepturou.

*Nejedná se o komereční podporu z prodeje, to by nás nebavilo, nýbrž o podporu přímo z naší kasy. Hned. 

Letos jsme to postavili na rebarboře...

Samotný Svěží Gin 2022 si jako hlavní stopu ve svém chuťovém charakteru nese Rebarboru. To je v podstatě řepík zeleniny zvané elegantním českým názvem Řeveň kadeřavá. Co tato zelenina ztrácí na vizuální kráse (vypadá jako veliký lopuch), to dohání na své nezaměnitelné nakyslé chuti. A právě díky tomu, se tahle trochu neprávem opomíjená zelenina stala hlavním parťákem dominantního jalovce v našem Svěžím Ginu 2022. 

Svěží gin 2022

  • Receptura opřená o Rebarboru a Jalovec,
  • alkohol 43 %,
  • Ambasadoři malířka Denisa Štefanigová a zpěvák Joseph Nizner

A narazili jsme na Denisu a Josepha

A hned jsme věděli že to jsou přesně ti lidi, které hledáme, které chceme podpořit a kteří zhmotňují celý Svěží Gin. 

Barva a štětec je můj způsob vyjádření... 

| Denisa Štefanigová

činorodá malířka a neposedná světoběžnice

Hudba je jako palivo mého života...

| Joseph Nizner

hudebník, písničkář a student